Dalo by se říct, že elektřina patří mezi základní potřeby moderního člověka. Pokud bychom ji neměli, velice pravděpodobně by došlo ke zhroucení celé civilizace. Potřebujeme ji denně nejen k běžným denním činnostem, ale je nutná pro udržení kritické infrastruktury, jako jsou nemocnice, peněžní ústavy, obchody nebo čerpací stanice. Bez elektřiny nebude nic.

panely na střeše

Jsme zvyklí že nám domů elektřina proudí kdykoliv ji potřebujeme. Jenže v případě nějakého rozmaru počasí, jako je třeba silná bouřka nebo ještě hůř vichřice, dojde k přerušení dodávek elektrické energie, na jejíž obnovení čekáme i celé dny. Někdo má pro tyto případy doma záložní generátor na benzín nebo naftu, ale spotřeba je vysoká a generátor toho moc neutáhne. Většinou jde lidem o to, aby udrželi v chodu nutné spotřebiče – lednici a mrazák.

montáž panelů

Věděli jste, že můžete být soběstačnější?
Drtivá většina lidí odebírá elektřinou od dodavatele. Ta je ale stále dražší, a tak si lidé hledají způsoby, jak na ní ušetřit. První možnosti je pořízení energeticky méně náročných spotřebičů, takže pokud budete nakupovat nové, určitě věnujte pozornost tomu, jaký mají odběr elektřiny. Snižte také jejich používání – pokud to není nutné, nepouštějte spotřebiče tak často. Ideálním řešením jsou fotovoltaické elektrárny Joyce-energie.cz. Je to skvělý způsob, jak si vyrobit vlastní elektřinu ze slunečních paprsků. Můžeme vám navrhnout řešení které bude nejvíce odpovídat vašim možnostem a požadavkům, a připravíme pro vás plán. Můžeme vám namontovat nejen samotné panely, ale i bateriové úložiště, kde si můžete elektřinu uložit na pozdější využití. Pořízením solárních navíc opravdu ušetříte, protože nebudete muset odebrat tolik elektřiny ze sítě. To může mít opravdu velký vliv na vyúčtování, kterého se každý rok bojí stále více lidí. Vy můžete být v pohodě, protože budete mít svoji vlastní elektřinu.