Milovníci těch pravých čajů jsou zajedno v tom, že se čaj nevaří. Uvařit čaj je špatný hovorový obrat. Spařením čajových lístků vzniká nápoj, oblíbený po celém světě. A je ho hodně druhů.

Ono se to asi spočítat nedá, tím spíše, že se dnes za čaj pokládá naprosto všechno, co se spařit, popřípadě uvařit dá. Nelze to mít lidstvu za zlé. Ovšem správně má být řečeno odvar, pokud jde o spařování čehokoli jiného nežli čaje. Právě toto spaření a následné louhování nám pak dá takovou tu chuť, kterou chceme. Pokud máme malinový čaj, bude mít chuť po malinách a tak podobně. Proto volí každý čaj dle svých preferencí, dle toho, co má rád.

 koflík čaje

Tak zde máme obrovskou spoustu chutí. Můžeme mít například jasmínový čaj, růžový čaj, nebo mátový. Každý z nich má něco do sebe. Každý má svou specifickou příchuť a vůni. Pokud si jej umíte správně připravit, tak si jej můžete krásně vychutnat třeba při západu sluníčka na verandě. A takové čaje se vychutnávat musí, ne jako ty břečky, co se ráno rychle zalijí horkou vodou a nikdo netuší co v tom kousku podivného papírku vůbec je. Někteří lidí se domnívají, že by se to raději ani nemělo čajem nazývat.

zalévání nápoje

Když už jsme u toho, je třeba vědět, kde kvalitní čaje nakupovat. Na asijském trhu asi ne. A asi ani ve velkoobchodech. Ovšem super kvalitní, jako třeba již jmenovaný jasmínový čaj se dá objednat na internetu, a to hned zde s pomocí tohoto článku. Ne celého tedy, ale jen s pomocí odkazu, který je zde umístěn a je psán jinou barvou textu. Na tento link musíte kliknout, abyste se přenesli do světa čajů a všeho kolem nich. Zde se pak rozhlédněte a v poklidu domova si vybírejte. Pomalu, máte čas, nic neuspěchejte. Všechny věci kolem čaje nejsou k rychlosti uzpůsobeny. No a až budete mít vybráno, potvrdíte objednávku a zaplatíte. A pak už jen budete čekat na zboží, která vám přivezou.