Tribulus terrestris neboli Kotvičník zemní je bylinka, známá jako adaptogen. Tyto rostliny se dostávají v poslední době do hledáčku zájmu mnoha aktivních mužů, kteří nepodléhají komerční slepotě, a řeší většinu podstatných záležitostí ohledně přirozeného fungování svého těla tak, jak by to mělo být. Vyhýbají se zcela vědomě a záměrně syntetickým preparátům z laboratoří, protože ví, že to, co naleznou v přírodě, má mnohem cennější profit a hlubší význam.

nakládací jednoručka

Co jsou to vlastně adaptogeny – rodina adaptogenů je poměrně rozšířená po celém světě. Jedná se zejména o rostliny, kterým se daří tam, kde jiné rostlinné druhy odumírají. Například taková Maca peruánská roste ve vysokých nadmořských výškách, kde ji bičují mrazivé vichry a je zde velmi řídký vzduch, chudý na kyslík. Aby si adaptogeny dokázaly vytvořit odolné tělo, absorbují do svých kořenů mnoho výživných látek a s jejich pomocí tu bez problémů přežívají. Jestliže takový kořen usušíme a rozemeleme na prášek, získáme neuvěřitelně bohatý zdroj výživových prvků, s nímž lze léčit takřka všechno. Jistě není náhoda, že třeba takový Ženšen získal přízvisko „Všehoj“ – protože hojí vše, co vás napadne od oslabeného zraku až po problémy s erekcí.

vzpěrač - sportovec

Do rodiny adaptogenů zařazujeme i zmiňovaný Kotvičník zemní. Všechny adaptogeny pomáhají udržet optimální hormonální rovnováhu a tím eliminovat následky působení stresu, přičemž každý adaptogen má ještě navíc některé výraznější účinky v určitých oblastech. Zaměříme-li se na Kotvičník, ten navíc napomáhá mužům jako přírodní anabolikum pro budování svalové hmoty a a jako energetická podpora při cvičení. Doporučit jej můžeme užívat (společně nebo zvlášť) s kvalitním zdrojem Spiruliny (v BIO kvalitě), která taktéž podporuje kvalitním rostlinným proteinem a detoxikačními schopnostmi růst svalové hmoty, samozřejmě bez vedlejších účinků. Dodržíte-li u Tribullu dávkování Army nutrition, jedná se o velmi bezpečný přírodní doplněk stravy, vhodný pro každého aktivního sportovce.