Jistě znáte ten známý slogan, že hlavu nemáme jen pro to, abychom na ní nosili čepici, ale měli lidově řečeno i pod čepicí. Samozřejmě tím máme na mysli moudrost a rozum, protože náš mozek je spolu se srdcem v hrudi řídícím orgánem celého těla. To ale není vše, naše hlava je skvělý „předmět“, který poslouží i jako nosič různých drobností. Stačí jednoduše zavěsit šňůrku na krk Promodarky.cz, a máte vystaráno.

bílý provázek

Flash disk – na šňůrku si zavěsíte paměťové médium, a pokud zrovna neváží půl kila, je to dobře uložený předmět na krku, o který nemůžete přijít. Nelze jej jednoduše ztratit, protože víte, že stále visí na krku. Máte pak perfektní přehled o tom, kde vlastně je, aniž byste sahali stále po kapsách nebo do batohu.

modrá šňůrka

Talisman – před staletími nosili někteří lidé na krku zavěšený medailon. Bývala to kresba obličeje osoby, k níž měli vřelý osobní vztah, například rodiče, bratr, milenec a partner. Medailónky mohou vystřídat i osobní talismany, můžete si tímto způsobem zavěsit na šňůrku různé předměty, co vás oslovují, jako jsou drahé kameny, rukodělné výrobky vašich dětí nebo přírodní výtvory, jako jsou mořské lastury, dřevěné letokruhy na plochém řezu napříč větvičkou atp. Šikovní jedinci pak mohou tímto způsobem prezentovat i své výtvarné nadání.

Hesla – není to sice zrovna příliš bezpečné, ale pokud i vy patříte k těm, co využívají velmi složitá hesla, můžete si je uložit do předmětu zavěšeného na krk. Může to sloužit jen jako nápověda, například je-li heslo složené z každého třetího písmene nějaké věty, jako nápovědu si tam vložíte jen třeba trojku nebo onu větu jako součást obsáhlejšího textu. Z krku vám nikdo vaše heslo krást nebude a pamatujte – rozhodně svá hesla neukládejte nikam do datové podoby s pomocí výpočetní techniky, zvláště pak jste-li připojeni k Internetu – toto je mnohem riskantnější, než předmět na krku.