Patrně se všichni shodneme na tom, že alkohol škodí zdraví. Na toto téma již byla publikována řada odborných prací a dokonce byly natočeny i filmy, zabývající se léčbou závislosti na alkoholu. Mnozí odborníci vám potvrdí, že alkohol jako droga je jednou z nejobtížněji zvladatelných chorob, a že procento vyléčených alkoholiků je velmi mizivé. Právě z těchto důvodů je více, než žádoucí prevence, a to zejména formou osvěty a dobré informovanosti. Ovšem současná http://www.finmat.cz/slozene-uroceni/soucasna-hodnota/ společnost se chová spíše opačně, namísto důrazu na nebezpečí alkoholismu se propagují doslova horem dolem alkoholické nápoje všude kolem nás – na billboardech, menších plakátech, na Internetu i v televizi.

zelená jablka

Nebylo by lepší, když už se výrobci alkoholu snaží ovlivnit veřejné mínění, začít masivně propagovat jednu z nejsilnějších energetických zbraní lidstva – ovocné šťávy a pasírované ovoce (smoothies)? Reklama na ovoce je také investicí do našeho zdraví i do zdraví našich potomků. Takto zpracované ovoce, upravené pouze pasterizací, bez cukru a konzervantů, může konzumovat každý, od batolat až po seniory, a nehrozí tu žádné vedlejší účinky. Spolu se zeleninou jde o nejzdravější potraviny na celé planetě a navíc máme tak obrovský výběr druhů a chutí, až zrak přechází.

ovocné šťávy

Ovocné šťávy také mají mnoho barev, a když si dáte záležet, vyskládáte vedle sebe ovocné šťávy počínaje barvou červenou přes oranžovou až ke žluté, zelené, modré a fialové. K propagaci distribuce ovoce na trh bychom mohli směle zařadit i vhodné přepravní nádoby, například IBC kontejner. Je to velkokapacitní přepravka o objemu tisíc litrů, kterou lze stohovat do výšky pěti kontejnerů na sobě, o celkové hmotnosti zhruba pět tun. Tímto způsobem se bezpečně přepraví velké objemy pasírovaného ovoce a šťáv do prodejní sítě, a tato řešení jsou nesrovnatelně lepší variantou nápojového menu, než různé druhy alkoholických drinků.