Zúčastnili jste se někdy pyžamového plesu? Je to docela vtipná recese, ale má to jednu výraznou chybu. Zpravidla se takové akce pořádají v kulturních domech s tanečními sály, kde se lidé pohybují v botách, a obuv na nohou pak kazí původní myšlenku, protože ples v pyžamu má lidem přiblížit atmosféru naprosté volnosti a osobní pohody. Pyžamo je totiž symbolem maximálního pohodlí a nikdo z vás neulehá do postele v teniskách nebo pracovních bagančatech či dámských sandálech na podpatku.

pyžamová párty

Jestliže ale uspořádáte bosonohý pyžamový ples, bude vám na tanečním parketu zima od nohou a již za pár minut se tu budete cítit spíše nepříjemně, protože studená podlaha rozhodně nemá s tepelným komfortem nic společného. Mnohem důstojnější a příjemnější pyžamová akce tohoto typu je taková, kde je k dispozici podlahové topení. Jestliže vás tento způsob recese zaujal, můžete doma zorganizovat pyžamovou párty. Výhodné je to zejména v tom, že se lidé cítí v pyžamu velmi příjemně, a že se budou lépe bavit, budou k sobě více otevření a upřímní, a svým způsobem je to také tak trochu erotická záležitost, samozřejmě ovšem záleží na vašem uvážení, jak pyžamovou párty pojmete.

posezení v pyžamu

A že nemáte podlahové topení? V současné době jej lze instalovat velmi snadno a rychle i svépomocí suchou metodou bez nutnosti zalévat topné trubky betonem. Potřebujete k tomu pouze systémové desky, topné potrubí, rozdělovač na podlahové topení a pochozí cementovláknité desky. Samotnou pokládku potrubí zvládnete sami a zapojení soustavy přenecháte instalatérům topenářům, kteří zapojí rozdělovač, natlakují či odvzdušní potrubí a připojí rozdělovač k topnému zdroji, třeba i ke krbovému výměníku.

Teplo na bosá chodidla bude natolik příjemné, že se doma budete promenádovat v pyžamu častěji, a možná, že z vašeho života nadobro zmizí ponožky, alespoň pro pobyt v domácím prostředí.