Snad nejlepším způsobem při výběru vhodného partnera je vylučovací metoda. Protože každá žena má naprosto rozdílné představy, jak by měl vypadat. Všichni vědí, že zamilovanost dokáže zastřít vlastnosti, které jsou pro spokojený život ve dvou naprosto nepřijatelné. Jedním z mužů, kteří bývají často vyhledávání, jsou ti předvídatelní. Což v počátku společného soužití většině žen vyhovuje. Po nějakém čase se ale naučí v něm číst jako v knize a muž začíná ztrácet na přitažlivosti. Protože většina žen miluje překvapení a je brzo začne nudit stereotypní život. Cesta ven z takového vztahu bývá složitá. Možnost předejít nudě je závislá na jeho snaze udělat alespoň některé věci spontánně a tím svoji partnerku občas překvapit.

Ten pravý?

Jednoduchý nebude ani společný život s mužem – šetřílkem. Protože ženy bývají rády obdarovávány, tato vlastnost začne být patrná už na prvních schůzkách. Jsou sice ochotní je pozvat na večeři do restaurace. Ale pokud ji mají zaplatit, volí ta nejlevnější jídla i vína. Květinu, vzhledem k její finanční náročnosti, tito muži svým partnerkách zásadně nenosí. Většině žen, po první vlně zamilovanosti, musí dojít, že tento typ muže se už s těmito vlastnostmi rodí. A pokud čekají, že se to v průběhu let změní, jsou na omylu. Tito muži s přibývajícím věkem skrblí čím dále, tím více. I když jejich finanční situace nemusí být vůbec špatná.

Šetřílek

Věčný kritik je typ muže, který si hledá partnerku obtížně. Protože ani zamilovaná žena si nemůže nevšimnout, že mu není nic vhod a všechno kolem sebe kritizuje. Má sice i dobré vlastnosti. Určitě nekouří ani nepije. Ale to samé vyžaduje nekompromisně i po svém okolí. Které soustavně nabádá ke střídmosti. S tímto mužem si na skleničku ženy nezajdou. Ale určitě se najdou i takové, kterým to nebude vadit. Muž, který se soustavně se svým okolím dohaduje o svých pravdách, rovněž není tím nejlepším partnerem na celý život. Dlouhé hodiny, strávené slovním obhajováním a nepřipouštějícím možnost pravdy dalších účastníků, se po čase stane nesnesitelnou.