Tuto vodu je třeba samozřejmě nějak čistou a hygienicky nezávadnou udržovat. Což v praxi znamená měřit některé ukazatele a patřičně je upravovat. Například kontrola pH se provádí minimálně jednou v týdnu. O vodu se stará samozřejmě nejvíce člověk, ale pomáhají mu malí pomocníci, jako například filtrace. Ta má za úkol likvidovat nečistoty, které jsou viditelné pouhým okem. Tím je voda opět o něco čistější. Filtrace sama by toho ovšem mnoho nezmohla. Musí nastoupit i jiní pomocníci a tím je například chlor.

Pokud se domníváte, nebo si představujete někoho, kdo má v ruce pytel s touto chemikálií a lopatkou vhazuje do vody kilogramy bílého prášku, jste drobátko na omylu. Takto se to již dávno neprovádí. Ale dělávalo se to tak, hlavně na vesnických koupalištích.

pes v bazénu

V současnosti existují chlorové tablety, jejichž použití ovšem vyžaduje plovák, kam se tyto i s dalšími umístí a zbytek většinou zařídí vítr, nebo něco jiného. Ten plovák po hladině posunuje sem a tam a chlorové tablety se pomaličku, ale jistě samy do vody uvolňují. Tím je chlór pěkně rozložený po celém bazénu a nesoustředí se jen v jednom místě.

Takový plovák do bazénu stojí jistě hodně peněz, říkáte si. Ale opět se drobátko mýlíte, protože toto je asi spolu s teploměrem jedna z nejlacinějších věcí, které jsou k bazénu potřeba. Samozřejmě, že je jich více druhů, ale i za ten nejdražší nedáte více než čtyři stokoruny.

děti u bazénu

Ten malý, naprosto obyčejný pak pořídíte zhruba za osmdesát korun, záleží samozřejmě na tom, kde kupujte. A ceny jsou takové jako zde v lednu roku dva tisíce dvacet čtyři. Je možné, nebo silně pravděpodobné, že za nějaký čas stoupnou, stejně jako ceny za všechno ostatní.

Nuže, pokud si chcete plovák do bazénu pořídit, stačí si kliknout na odkaz o něco výše v poklidu domova si jej objednat. Brzy jej budete mít doma.