Když se o někom prohlásí, že má na něco „čuch“ nebo „čich“, jde o obrazný výraz pochopení pro nějakou událost či jev ještě před tím, než k ní dojde. Kupříkladu se vám něco nezdá, a vycítíte, že tam něco „smrdí“, a z vaší předtuchy se třeba vyklube podvodník, co lidem nabízí nějaké neseriózní služby. Mít čich a vycítit, tedy můžete obrazně, ale také doslovně. Cítit něco podezřelého lze i z ženského potu, a naopak, někdy nám mužům ženský pot až neskutečně voní a přitahuje naši pozornost. Čím to je?

dvě srdce

Jestliže muži jeho partnerka voní, a s oblibou vnímá tělesný pot třeba na zpoceném tričku, na kalhotkách nebo i na chodidlech, je to známkou genetické spřízněnosti a vhodnosti pro narození zdravých dětí. Přitahují nás geny velmi odlišné od těch našich, a vyhýbáme se tím i incestu – příbuzenským svazkům. Současně s tím se mužům silně zvedá hladina testosteronu a je to tedy takový přirozený probouzeč erekce a chuti na sex.

pár

Mnozí sexuologové deklarují i příznivý vliv na psychiku a na základě prováděných výzkumů, kdy muži čichali k propocenému tričku své partnerky, docházelo u nich k útlumu stresových hormonů a depresí, a naopak k navození pocitu štěstí.

Tímto vám chceme naznačit, že pokud dáváte přednost zdravé výživě, vyhýbáte se bílému cukru, masu, alkoholu a bílé mouce, a zároveň užíváte adaptogenní bylinky jako protistresovou léčbu a pro zvýšení tvorby testosteronu, a nezajímá vás Viagra na prodej, máte možnost posilovat svou snahu dalším významným jevem. Nestyďte se za to, že si čicháte k propoceným silonkám či tričku, a že vás to silně vzrušuje, je to naprosto přirozené a potvrzené i lékaři na vědecké bázi.

Lidský čich je tělesný smysl, který nebyl dosud prozkoumán ani z nepatrné části, ukrývá v sobě mnoho informací a poskytuje nám jak bezpečnou ochranu před nebezpečím, tak i a zároveň posiluje to, co máme rádi, co nám vyhovuje, a co také vede k udržení lidského genomu na této planetě.