Jo, v chladivé vodě je dobře. Když nám slunce vypaluje jako by jej za to někdo platil a teplota vzduchu je kolem čtyřiceti, pak jsme rádi, když nám z bazénu čouhá jen hlava, a i ta se občas ráda ponoří.

Jenže aby to všechno bylo a fungovalo, tak se pro to musí také něco udělat. Například sbírat z vody hrubší nečistoty síťkou na teleskopické tyči, nebo sem tam dát možnost vysavači, aby uklidil dno. Také je třeba hlídat filtraci. Jde o to, aby bezvadně fungovala, takže je třeba vyměnit kartuše, nebo propláchnout písek nebo zeolit.

bazén u moře

To jsou sice skvělí pomocníci a vodu čistou udrží, ale jsou zde ještě mikroorganismy, které zcela hladce projdou filtrací tím méně mají potíží při průchodu vaší síťkou. Zde musí nastoupit do útoku jiní bojovníci a to takoví, kteří jsou již léty osvědčení. Například chlór je všechny vymaže z mapy vodní plochy vašeho bazénu jen bys řekl Popokatepetl. Ale pozor, prvotní útok nestačí. Nepřátelé se začnou tvořit a množit zase. Zde je nutná přítomnost stráže, a to opět v podobě chloru. Nebo ještě něčeho lepšího, a to jsou bazénové tablety.

menší bazén

Ty obsahují totiž mimo chemikálií ještě všechno pro to, aby se voda ve vašem bazénu stala doslova hygienicky nezávadnou. Jde o to, že může být čistá jako sklo, ale viry nebo zárodky v ní mohou být ukryty. Nejsou viděl pouhým okem, a tudíž člověka nenapadne, že tam jsou. Ale jakmile se namnoží, začne být voda kalná, nebo se tvoří sinice či dokonce řasy. A to není vůbec v pořádku. Kdežto když máte ony tablety, nic z toho se tvořit nezačne, protože je to ihned v zárodku likvidováno. Stačí vzít určený počet tablet a vložit do plováku, který jistě máte také, jak by ne, že ano a zbytek již zařídí vítr. Nebo vy, když jste na druhé straně bazénu, protože tvoříte vlnky. Tyto plovák přemisťují a ten dělá spolu s tabletami svou práci. Tím máte vodu naprosto v pořádku.