Pozvali jste si domů návštěvu, například vaše rodinné přátele v počtu deseti osob, a nabídli jste jim obvyklý přístup do obývacího pokoje ke konferenčnímu stolku? Někteří se museli posadit na koberec, donesli jste jim polštářky, aby bylo posezení měkčí, a když všichni odešli, zaregistrovali jste, že váš koberec nevypadá zrovna k světu. Chtěli byste vědět, co si někteří z pozvaných hostů o vás myslí v souvislosti s posezením na polštářcích, kdy mají koberec přímo před sebou? Kdyby byli všichni upřímní, možná by vám řekli toto:

koberec v obýváku

Vlněný koberec je krásný – máte perfektní vkus a možná, že si jej také pořídíme domů. Postaráme se ale o to, aby byl koberec stále čistý a reprezentativní. To, co jste předvedli vy, za to bychom se styděli.

Na koberci jsou fleky – při troše snahy by se dalo identifikovat, že tady jste jedli párek s hořčicí, tamhle špagety s kečupem, opodál jste rozlili kakao a v rohu místnosti se vám vymočila kočka. A při pohledu shora si každý všimne vyšlapané cestičky z kuchyně do obýváku a z obýváku do ložnice. Nechtělo by to objednat profesionály na čištění vlněných koberců, kteřísi poradí i s touto citlivou tkaninou? Vlnu nemůžete jen tak drhnout kartáčem, musíte na to mít speciální stroj.

obývací pokoj

Kdy jste si naposledy myli nohy – některým lidem nejsou chodidla takřka vůbec cítit a mohli by se umývat klidně i jednou týdně, zatímco jiným se potí tak vydatně, že je každodenní umývání nutností. Jestliže svou hygienu neodbýváte, nebývá problém vyzout se z bot i ve společnosti. Mnohem horší je to ale s kobercem, který nemůžete jen tak strčit do vany a propláchnout vodou nebo jej vložit do bubnu automatické pračky. Pamatujte na to, že jestliže chodíte po koberci naboso nebo v ponožkách, i přes důkladnou hygienu se z vašich chodidel do kobercových vláken nějaký pot dostane a časem tu začne zapáchat. Sáčkový vysavač si s tím neporadí, a tak zbývá opět pouze strojní čištění.