Podnikatelé pracují a za to mají takové příjmy, jaké si zaslouží. Jsou sami svého štěstí strůjci a nikdo je sice nepodporuje v nesnázích, ale také je neodírá tak, jak to někdy dělají zaměstnavatelé jiných lidí. Podnikatelé prostě mají za úkol dosahovat potřebných zisků, které pak mohou po zaplacení všech nezbytných výdajů skončit v jejich kapsách.

Jenže to neznamená, že jsou zisky vždy takové, aby na podnikatele samotné vůbec nějaké peníze zbyly. Někdy není podnikání tak úspěšné, jak by tomu mělo být, a pak mají podnikatelé jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou. A navíc mohou mít ještě i dluhy, když se obzvláště nedaří.

hromádka mincí

Jenže kvůli něčemu takovému se nepodniká. Nikdo neprovozuje svou firmu jenom proto, aby se dřel a tratil na tom. A když se tedy nedaří, chce to investovat a vydržet do doby, než ony investice přinesou žádoucí efekt. Ale ani na to podnikatelům jejich peníze nemusí stačit. A potom už je nutné sehnat půjčku.

Podnikatelské půjčky se dají najít docela snadno. Ale jejich následné získávání není určitě jednoduchý proces. V bankách totiž půjčují jenom těm podnikatelům, u nichž se dá očekávat řádné splácení všech jejich závazků. A o podnikatelích, kteří mají nízké příjmy a záznamy v registrech dlužníků, tu panují takové pochybnosti, že se jim prostě raději nevyhoví.

americké bankovky

A pak přichází vhod americká hypotéka bez registru, kterou lze dostat od nebankovní společnosti. Protože tady se zajišťuje garance vrácení půjčených peněz jinak. Zástavou nemovitosti. A každý podnikatel, který nějakou nemovitost vlastní, tak může dát tuto do zástavy a čerpat padesát až sedmdesát procent její odhadní ceny. Což bývá dost na to, aby se přečkaly těžké časy a nastartovala se budoucí prosperita. O kterou přece podnikatelům jde. A která je nezbytná, aby měly jakékoliv podnikatelské aktivity smysl.