Motorky jsou docela zábavné, alespoň takhle to vždycky tvrdí mí přátelé. Já si tohle ale nemyslím. Jednou jsem viděla film podle skutečné události, kde si mladý kluk udělal řidičské oprávnění na motorku, které bylo typu A. A to znamená, že je to na lehkou motorku. Jenomže mladý kluk z toho byl opravdu tak hodně nadšený, že jezdil na motorce opravdu rychle, vůbec si nedával pozor, co se kolem něj děje anebo na co zrovna najíždí. On bohužel najel na nějaký klacek anebo co to bylo a spadl. Sice byl to film podle skutečné události, proto mě to zasáhlo. Kluk potom skončil na vozíku, takže od té doby, když vidím třeba někoho, jak machruje na motorce anebo děla opravdu nebezpečné kousky, nebo se předvádí, tak mi stojí vlasy hrůzou.

Motorky jsou prima, ale vždy opatrně.

Opravdu se mi ježí všechny chlupy na těle. Říkala jsem si, že kdyby tohle někdy dělal můj syn v budoucnu, tak se asi zblázním. Synovi bych zakázala nejlépe úplně všechny řidičáky. Naštěstí ale syn vůbec po motorce netouží, protože i on sám říká, že se na motorce bojí, ale má rád motory. Řekl, že by chtěl být automechanik. Tohle mě těší, protože v poslední době se říká, tedy alespoň v posledních pěti letech, že řemeslo má zlaté dno a já s tímhle souhlasím. Je naprosto vhodné, aby děti studovaly řemesla, protože já jsem se doslechla, že v poslední době všichni studují jenom vysoké školy anebo mají maturitu anebo chtějí mít nějakou fakultu či univerzitu a že řemeslům snad už odzvonilo.

Ze silných motorek mám respekt.

Takže jsem ráda, že můj syn chce být automechanik. Protože jsem se dozvěděla, že v poslední době je opravdu málo automechaniků a že když chce někdo opravit auto anebo také spravit motorku anebo vyměnit gumy, tak prý se čeká opravdu velice dlouho. Takže je také velice složité najít opravdu dobrého opraváře nebo automechanika. A co vy? Máte motorku anebo automobil nebo obě? Řeknu vám, že mě by se líbilo mít také obě, ale na motorce se bojím, raději mi stačí auto.