Je pochopitelné, že si na ples vezmeme speciální oblečení. U žen se pak jedná o šaty, přičemž chceme takové, ve kterých budeme vypadat nejlépe. Problém je v tom, že nejsou nejlevnější, zvláště ty opravdu kvalitní. Proto mnohé ženy čekají, až bude výprodej plesových šatů, který tradičně nastává po plesové sezóně. V tuto chvíli je totiž možné je koupit se skutečně obrovskou slevou, což je něco, co mnoho lidí velmi láká. Koneckonců, proč dávat drahé peníze, když můžeme pár měsíců počkat a koupit je mnohem levněji? Bohužel, u plesových šatů to má hned několik háčků. Tím prvním je samozřejmě to, že plesové šaty, podobně jako jiné oblečení, podléhá módě. Co se nosí letos, nebude se nosit příští rok. Proto je velmi dobře možné, že šaty, které si koupíme po sezóně, budou v té příští již passé.

tanec na plese

Pak je tu také naše postava. Ať se nám to líbí, i ta se časem mění. I v průběhu roku ztrácíme a přibíráme váhu. Nikde tedy není zaručeno , že nám ty, které si koupíme dnes, dobře padnou i příští rok. Ve skutečnosti je to poměrně nepravděpodobné. Velmi častým důsledkem je, že je pak musíme někomu darovat, nebo je jednoduše vyhodit. V každém případě však přijdeme o své peníze.

klasické plesové šaty

Zde je tedy rozhodně lepší, pokud nám záleží na tom, co na sobě budeme mít, abychom si je koupili za plnou cenu těsně před začátkem sezóny. A pokud se nám nechce kupovat nové každý rok, můžeme využít služeb některé z půjčoven šatů. Ty najdeme prakticky v každém větším městě, a mnohdy mají skutečně velký výběr ze všech možných stylů.Pokud však skutečně chceme být hvězdou plesu, pak nám zkrátka nezbude, než na sobě nešetřit. Je však otázkou, zda pocit uspokojení, který budeme zažívat, a obdiv, kterého se nám dostane, za ty peníze opravdu stojí. To je něco, co je na zvážení každé z nás. Pamatujme však, že první dojem můžeme udělat pouze jednou.